خرید 99 هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهی / ادامه خرید


ایسنا/ کرمانشاه مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: تاکنون بیش از 99 هزار تن گندم مازاد از کشاورزان استان خریداری شده است.

ماشاءالله ارویسی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام خرید 99 هزار و 114 تن گندم بیش از نیاز کشاورزان استان، اظهار کرد: از این میزان 42 هزار و 247 تن در مراکز خرید تضمینی گندم خریداری شد و 56 هزار و 867 تن دیگر نیز به خرید اختصاص دارد. گندم دوروم توسط کارخانه های ماکارونی گندم کاران شاغل در مناطق گرمسیری استان.

ارویسی افزود: بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان، امسال میزان تولید گندم در استان به حدود 550 هزار تن برآورد شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه همچنین به پرداخت مطالبات گندم کاران استان اشاره کرد و گفت: تاکنون 182 میلیارد و 829 میلیون تومان به حساب گندم کاران استان واریز شده که معادل 41 درصد است. از ادعای گندم کاران

ارویسی با بیان اینکه مطالبات گندمکارانی که محصول خود را تا 19 خرداد به مراکز خرید تحویل داده اند 100 درصد پرداخت شده است، گفت: دولت در نظر دارد مطالبات گندمکاران را در اسرع وقت پرداخت کند.

وی با اشاره به فعال شدن 61 مرکز خرید تضمینی گندم در استان گفت: این مراکز تا پایان برداشت به خرید گندم از کشاورزان ادامه می دهند.

ارویسی با بیان اینکه برداشت محصول در مزارع گندم استان کرمانشاه از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز شده است، گفت: برداشت و خرید گندم در مناطق سردسیری استان تا دهه سوم شهریورماه ادامه دارد.

انتهای پیام


منبع

مطلب پیشنهادی

روسیه سفیر یونان را احضار کرد/ هشت دیپلمات یونانی را از مسکو اخراج کرد

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در اعتراض به تصمیم دولت یونان برای ارسال سلاح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.