بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت برگزار می شود


ایسنا/ البرز مدیرکل فنی و حرفه ای استان البرز از برگزاری بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد.

به گزارش ایسنا، بهزاد غفاری با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران در WSI جهانی مسئولیت برگزاری مسابقات ملی مهارت را در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به صورت سالیانه برعهده دارد، اظهار کرد: این رقابت ها در سال 1390 بر عهده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. 43 رشته و 6 گروه تخصصی وجود دارد.

غفاری با اشاره به افزایش 30 درصدی مسابقات کشوری مهارت نسبت به دوره گذشته خاطرنشان کرد: فن آوری واگن، پذیرایی هتل، خدمات رستوران، آرایشگاه مردانه، هنر بازی های رایانه ای سه بعدی، نانوایی فله، ساخت و ساز خشک و گچ کار و تعمیر و نگهداری هواپیما انجام می شود. اولین بار در مسابقات ملی مهارت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با بیان اینکه این دوره مسابقات با همکاری و مشارکت موسسات آموزشی، همکاران بخش دولتی و خصوصی در استان البرز انجام می شود، گفت: مراکز آموزشی، کارآموزان. دانش‌آموزان آموزش و پرورش در رشته‌های کار و دانش، فنی، حرفه‌ای و نظری، دانش‌آموزان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش عالی و کارگران واحدهای صنعتی و بازرگانی می‌توانند با رعایت شرایط سنی در این مسابقات کشوری صلاحیت‌ها شرکت کنند.

غفاری خاطرنشان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز دارای 14 رشته مهارت های مدیریت سیستم های شبکه، راهکارهای نرم افزاری کسب و کار، فناوری های وب، رباتیک، اپلیکیشن های موبایل، فناوری طراحی گرافیک، نانوایی (نان و فله)، طلا و جواهر، آشپزی، شیرینی پزی، نجاری، تراش CNC، هنر بازی دیجیتال سه بعدی و کنترل صنعتی.

غفاری گفت: جوانان زیر 21 سال استان البرز برای ثبت نام و شرکت در این مسابقات به نشانی http://www.worldskills.ir مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز یادآور شد: ثبت نام این مسابقه از 27 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 17 تیرماه از طریق سایت مسابقات ملی و بین المللی مهارت ادامه دارد.

انتهای پیام


منبع

مطلب پیشنهادی

روسیه سفیر یونان را احضار کرد/ هشت دیپلمات یونانی را از مسکو اخراج کرد

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در اعتراض به تصمیم دولت یونان برای ارسال سلاح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.