برش لیزر استیل، خدمات برش ورق استیل با لیزر پارسیان لیزر (7)

برش لیزر استیل، خدمات برش ورق استیل با لیزر – پارسیان لیزر
برش لیزر استیل, دستگاه برش لیزر استیل

در مرحله بعد کافی است که به مشخص کردن نقطه شروع برش بپردازید. در مرحله بعد مواد مذاب در نقطه مورد نظر توسط گازهایی مثل اکسیژن و نیتروژن جمعآوری میشود. به دلیل این که در این دستگاه از گاز نیتروژن استفاده می شود این گاز باعث می شود که در نقطه برش شاهد دمای بسیار پایینی باشیم که در نهایت موجب خواهد شد کمترین تنش ممکن را در نقطه برش ببینیم، و محل بریده شده از سطح صیقلی و صافی برخوردار شود. برش ورق سیاه (آهنsteel) و استنلس استیل stainless steel با لیزر در مقایسه با برش پلاسما درای دقت بسیار بالایی است به گونه ای که این کیفیت سطح با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده است. قطعه ای که مشاهده می کنید خدمات لیزر ورق استیل است که با کیفیت عالی ساخته شده است. یکی از مواردی که در خرید دستگاههای برش لیزری اهمیت زیادی دارد، آموزش اپراتور دستگاه است. یکی از عوامل موثری که در کیفیت برش لیزری استیل اهمیت بسزایی دارد، کیفیت مواد اولیه است که باعث ایجاد انواع مختلف از لبه برش می شود.

برش لیزر استیل

This data was c᠎re​ated with GSA C᠎onte᠎nt G​ener ator DE MO.

دستگاه برش لیزر استیل

توان لیزر نیز تاثیر زیادی روی کیفیت قطعات برش خورده دارد. استیل در واقع آلیاژی است که از ترکیب آهن و کربن تشکیل می شود که در این میان کربن سهم بسیار کمی دارد. با توجه به اینکه انواع مختلفی از استیل وجود دارد، مقاومت آنها در مقابل برش متفاوت است. استیل ضد آب به خاطر داشتن ویژگی هایی چون استحکام، انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خوردگی در ساختمان سازی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. در دستگاههای لیزر با تکنولوژی سی ان سی که بیشتر در لیزر برش فلزات استفاده می شوند دقتی با تلورانس کمتر از ۲۰ میکرون حاصل می شود. در زمان های قدیم برش استیل با ابزار آلات مکانیکی مانند اره، لوازم دستی و روش های سنتی صورت می گرفت . در برش لیزری استیل نور منبع پرتوان توسط یک لنز متمرکز کننده روی محلی که قرار است برش داده شود به صورت نقطه ای در میآید، که این فرآیند متمرکز کردن نور نقطه ای کوچک، باعث تجمع انرژی گرمایی زیادی در آن نقطه بسیار کوچک شده که این فرآیند باعث ذوب شدن، سوختن و یا بخار شدن ماده در آن نقطه میشود. برش لیزری استیل یکی از انواع مهم برش این آلیاژ مهم است که در ادامه به مراحل برش لیزر فلزات و نیز معایب و مزایای آن خواهیم پرداخت.

زیرا دستگاه سی ان سی دستگاهی برنامه ریزی شده است. و چون کنترل حرکات لیزر توسط کامپیوتر و کدهای سی ان سی اجام میپذیرد ، دقت آن بسیار بالا بوده و طبق برنامه ی ریخته شده انجام میپذیرد و به راحتی خواسته ی مشتریان را تامین میکند . برش ورق های فلزی برحسب ضخامت و ابعاد از قواعد و استانداردهای مشخصی پیروی می کنند، که حاصل آن انواع برش لیزر استیل ورق 304، برش لیزر ورق استیل 316، ورق استیل 310، ورق استیل 321، ورق استیل 421 و غیره است، که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. خواص مکانیکی انواع مختلف استیل بسته به اینکه حاوی چه عناصری و چه مقدار از عناصر دیگر باشد، متفاوت است. بنابراین یکی از بهترین راههای برش آن با توجه به خواص مکانیکی بالای آن، استفاده از برش لیزری استیل است. به عنوان مثال هر چه تعداد تیراژ قطعات بالاتر باشد، قیمت برش لیزر فلز برای آن پایین تر است .

مجموعه رادوکس قریب به 20 سال است که در این حوزه فعالیت دارد و به یکی از قطب های اصلی این صنعت محسوب می شود. استیل با توجه به ویژگی های مهمی مثل مقاومت در برابر خوردگی و حرارت، ظاهری زیبا و ضد زنگ بودن آن و نیز قابلیت جوشکاری و طول عمر بالا، در صنایع مختلف مثل ساختمان سازی و خودروسازی کاربرد فراوانی دارد و بدون شک حضور استیل در بدنه و سقف آسانسور، در قطعاتی کشتی، در لوازم خانه، خودروسازی و هواپیماسازی و لوازم الکتریکی غیرقابل انکار است. کربن در استیل برای این استفاده میشود که باعث تغییر خصوصیات این آلیاژ می شود.همچنین با افزایش مقدار کربن باعث می شود که سختی و مقاومت ورق استیل بیشتر شود . وجود عناصر دیگری مثل کروم و کربن باعث بالا رفتن مقاومت استیل در هنگام برش با لیزر میشود. پایه اصلی این آلیاژ پر کاربرد از آهن است و کمتر از دو درصد حاوی کربن و در انواع ضد زنگ آن تا حدود 10 درصد حاوی عناصری مثل کروم است. استیل ضد زنگ یکی از انواع آن است که به دلیل حضور میزان زیادی از عنصر کروم خاصیت ضد زنگ پیدا کرده است. یکی از فاکتورهای مهم در کیفیت قطعات برش خورده نوع ماده اولیه و نیز ضخامت آن می باشد.

مطلب پیشنهادی

روسیه سفیر یونان را احضار کرد/ هشت دیپلمات یونانی را از مسکو اخراج کرد

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در اعتراض به تصمیم دولت یونان برای ارسال سلاح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.