بایدن از ترامپ شکست خورد


با افزایش تورم و نگرانی‌های مربوط به رکود، نظرسنجی جدید یاهو نیوز-یوگا نشان می‌دهد بایدن در حال حاضر در بدترین وضعیت ریاست‌جمهوری خود قرار دارد.

به گزارش ایسنا، نظرسنجی جدید یاهو نیوز-یوگاو نشان داد که اگر امروز انتخابات ریاست جمهوری دیگری برگزار می شد، 44 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده به دونالد ترامپ و 42 درصد به جو بایدن رای می دادند.

این نظرسنجی در ژانویه مجلس نمایندگان برگزار می شود.

این نظرسنجی از 10 تا 13 ژوئن در سراسر کشور با حضور 1541 بزرگسال آمریکایی انجام شد. میزان خطای آن 2.9 درصد برآورد شده است.

هیچ یک از نظرسنجی های قبلی یاهو نیوز-یوگا نشان نداده است که او از زمان روی کار آمدن بایدن پشت سر ترامپ بوده است. یک سال پیش، بایدن 9 درصد از ترامپ رهبری کرد. در سال 2020، بایدن با بیش از هفت میلیون رای برنده انتخابات شد و وارد کاخ سفید شد.

میزان رضایت از عملکرد بایدن از سال گذشته به شدت کاهش یافته است و نظرسنجی جدید نشان می دهد که هرگز کمتر از این نبوده است. در حال حاضر 56 درصد از آمریکایی ها از عملکرد بایدن ناراضی هستند که تا به امروز یک رکورد محسوب می شود. تنها 39 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از عملکرد بایدن راضی هستند. سه هفته پیش، این اعداد به ترتیب 53 و 42 درصد بود.

به طور متوسط، رضایت بایدن از عملکرد در حال حاضر اندکی کمتر از رضایت ترامپ در دوران ریاست جمهوری او است.

در حال حاضر 43 درصد از آمریکایی ها ترامپ را ترجیح می دهند در حالی که 40 درصد بایدن را ترجیح می دهند. در همین حال، حدود دو سوم رأی دهندگان مستقل یا حدود 64 درصد با بایدن مخالف هستند و تنها 28 درصد گفته اند که به ترامپ رای خواهند داد.

خبر بد برای بایدن در حالی منتشر می‌شود که قیمت کالاها با سریع‌ترین سرعت در ۴۰ سال اخیر افزایش می‌یابد. شرایطی که انتظارات را در هم شکست و دیگر نگرانی ها را تحت الشعاع قرار داد. بر اساس این نظرسنجی، اکنون 40 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده می گویند که بزرگترین نگرانی خود در هنگام فکر کردن به انتخابات امسال تورم است. آماری که نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشته و چهار برابر سایر موضوعات است.

از نظر سیاسی، این برای بایدن فلج کننده است. 61 درصد از پاسخ دهندگان از مدیریت اقتصاد بایدن ناراضی بودند که این رقم در ماه گذشته 58 درصد بود. اکنون، وقتی صحبت از این می شود که کدام حزب عملکرد بهتری داشته و اقتصاد را مدیریت کرده است، حزب جمهوری خواه با 15 درصد پیشتاز است که نسبت به ماه گذشته 11 درصد افزایش یافته است.

در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر نامزدی مجدد جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2024 در رسانه ها منتشر شده است.این نگرانی تنها به مقامات حزبی محدود نمی شود. تنها 21 درصد از آمریکایی ها می گویند بادی باید دوباره نامزد شود. این یک رکورد تا به امروز است که نسبت به سه هفته قبل 4 درصد کاهش داشته است. اما از همه جالبتر، در میان کسانی که در سال 2020 به بایدن رای دادند، اکنون 40 درصد می گویند بایدن نباید دوباره نامزد شود و 37 درصد می گویند که باید دوباره نامزد شود.

در مقابل، 57 درصد از کسانی که به ترامپ رای داده اند می گویند ترامپ باید دوباره نامزد شود و تنها 21 درصد با آن مخالف هستند. در حالی که 57 درصد از رأی دهندگان مستقل می گویند ترامپ نباید در انتخابات 2024 شرکت کند، 76 درصد در مورد بایدن نیز همین را می گویند.

انتهای پیام


منبع

مطلب پیشنهادی

روسیه سفیر یونان را احضار کرد/ هشت دیپلمات یونانی را از مسکو اخراج کرد

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در اعتراض به تصمیم دولت یونان برای ارسال سلاح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.